Бортовий Компютер

Що таке бортовий комп’ютер і навіщо він потрібен?

У Вашому браузері відключений JavaScript. Для повноцінного перегляду сайту увімкніть JavaScript, користуючись інструкцією .

Бортовий комп’ютер (бортовик або маршрутний комп’ютер) — це автомобільний невеликий пристрій, який проводить зчитування та обробку з подальшим виводом на дисплей різноманітної інформації, зокрема такої:

 • статистика (витраченого палива, пройдена відстань, середня швидкість);
 • кількість витраченого палива, який його залишок;
 • температура в салоні автомобіля та ззовні;
 • який технічний стан автомобіля, які існують проблемні місяця та негаразди.

Однозначно бортовий комп’ютер повинен знаходитись як у старенькій «копійці», так і в новому автомобілі, який тільки що куплений з салону.

бортовий компютер

Взагалі ви задумувались над питанням, скільки споживає ваш автомобіль пального при різних режимах їзди? Яка кількість пального споживається вашим автомобілем в той момент, коли він знижує передачу або робить обгон іншого автомобіля? Адже знаючи всю цю інформацію ви будете мати чітку картину споживання палива та скільки вам його необхідно на подолання певної відстані.

бортовий компютер

Крім цього бортовий комп’ютер був створений для того, щоб він показував власнику машини всю інформацію про її технічний стан. Він відразу попередить водія про появу технічної проблеми в тому чи іншому вузлі машини, про те, що найближчим часом може вийти з ладу якийсь пристрій. Тобто маючи такий пристрій у своєму авто ви будете повністтю знати про його технічний стан.

Якщо ви вирішили придбати бортовий комп’ютер, тоді ви робите хороший подарунок собі, та своїй машині. Але тут виникає логічне запитання, на ринку представлена велика кількість моделей, яку з них треба обрати?

Взагалі всі маршрутні комп’ютери розділяють на два типи – універсальні мультисистемні пристрої та модельні модельні бортові комп’ютери.

Для модельних бортових комп’ютерів характерна робота з протоколами тільки певних моделей автомобіля, також у них є певні конструктивні обмеження. А ось універсальні мультисистемні бортові комп’ютери можуть працювати з більш широким списком автомобілів, точніше їх марок.

Крім цього відмінність у цих двох типах бортових комп’ютерів також є і в їх дизайні. Взагалі модельні пристрої працюють виключно з певною маркою машини, якщо ви її зміните, тоді треба буде змінювати і бортовий комп’ютер. А ось універсальний пристрій більш гнучкий в роботі, варто лише оновити програмне забезпечення і він може працювати з іншим автомобілем. Але перш ніж робити покупку, варто з’ясувати для себе, який саме бортовий комп’ютер підходить для вашого авто. А вже після цього можна робити вибір на користь тієї чи іншої моделі.

На маршрутний комп’ютер покладена функція сповіщати водія про основні параметри їзди його автомобіля – напругу електросистеми, залишок пального, частоту обертів двигуна та його температуру, швидкість і т.д. Звісно, на це все можна подивитись і з іншого боку – це можна считати з різноманітних датчиків автомобіля. Але не дивлячись на це бортовий компьютер це актуально і потрібно. Адже робота цього пристрою більш точна і більш комплексна.

Якісні та більш дорожчі моделі можуть надавати не тільки статистичну інформацію про стан автомобіля, вони ще можуть виконувати інші функції, наприклад, допомагати водієві прокладати маршрут, або пропонувати оптимальну швидкість.

Маршрутний (бортовий) комп’ютер здатен «зчитати» всі наявні у автомобілі датчики. Після того як було проведено тестування початкових параметрів, він видає водієві звіт про стан авто.

Впевнено можна говорити про те, що водій не повинен економити на такому помічникові як бортовий комп’ютер, адже це запорука та гарантія безпеки їзди та хорошого стану машини.

Характеристики:

Українською

Multitronics CL 570 - Бортовой компьютер

Тип дисплея: TFT

Количество функций: 311

Максимальное количество параметров на дисплее: от 1 до 9

Поддержка ГБО: Раздельный учет газа / бензина

Поддержка парктроника: до 2-х парктроников серии PU и PT

Автосвет

Автоматическое включение ближнего света фар при начале движения автомобиля.

Цветной дисплей

Цветной TFT дисплей 2.4″ разрешением 320х240 и рабочей температурой от -20 градусов. Цветовое оформление дисплеев может быть настроено пользователем индивидуально (по RGB каналам). Четыре предустановленные цветовые схемы с быстрым переключением.

Мультидисплеи

До 35 дисплеевх1 параметр, 6 настраиваемых дисплеях4 параметра, 4 настраиваемых дисплеях7 параметров, 3 настраиваемых дисплеях9 параметров, 8 графических настраиваемых дисплеевх2 (или 1) параметр, 8 стрелочных настраиваемых дисплеях2 параметра, 7 дисплеев средних параметровх7 параметров, 2 дисплея парктроника, 4 горячих менюх10 функций.

32-разрядный процессор

Мощный 32-разрядный процессор обеспечивает большую точность и скорость работы.

Подключение до 2-х парковочных радаров

Бортовой компьютер позволяет произвести подключение до 2-х парковочных радаров Multitronics одновременно (спереди и сзади).

“Горячие меню” (быстрый вызов «Любимых функций»)

“Горячие меню” позволяют осуществить быстрый доступ к функциям, расположенным в “Дисплее установок”. Пользователь может по своему усмотрению настроить состав “Горячих меню” (до 10 функций каждое) и нажатием всего одной кнопки вызывать список функций и настроек, находящихся в различных местах “Дисплея установок”. Существует четыре независимых “Горячих меню”.

Multitronics CL 570 - Бортовий комп'ютер

Тип дисплея: TFT

Кількість функцій: 311

Максимальна кількість параметрів на дисплеї: від 1 до 9

Підтримка ГБО: Роздільний облік газу / бензину

Підтримка парктроніка: до 2-х парктроників серії PU і PT

Автосвітло

Автоматичне включення ближнього світла фар при початку руху автомобіля.

Кольоровий дисплей

Кольоровий TFT дисплей 2.4" роздільною здатністю 320х240 і робочою температурою від -20 градусів. Кольорове оформлення дисплеїв може бути налаштоване користувачем індивідуально (при RGB каналах ). Чотири встановлені колірні схеми з швидким перемиканням.

Мультидисплей

До 35 дисплеївх1 параметр, 6 настроюваних дисплеїх4 параметри, 4 настроюваних дисплеїх7 параметрів, 3 настроюваних дисплеїх9 параметрів, 8 графічних настроюваних дисплеївх2 (або 1 ) параметр, 8 стрілочних настроюваних дисплеївх2 параметри, 7 дисплеїв середніх параметрівх7 параметрів, 2 дисплея парктроніка, 4 гарячих менюх10 функцій.

32-розрядний процесор

Потужний 32-розрядний процесор забезпечує велику точність і швидкість роботи.

Підключення до 2-х паркувальних радарів

Бортовий комп'ютер дозволяє зробити підключення до 2-х паркувальних радарів Multitronics одночасно (спереду і ззаду).

"Гарячі меню" (швидкий виклик «Улюблених функцій»)

"Гарячі меню" дозволяють здійснити швидкий доступ до функцій. Користувач може за своїм розсудом налаштувати склад "Гарячих меню" (до 10 функцій кожне) і натисканням всього однієї кнопки викликати список функцій і налаштувань, що знаходяться в різних місцях "Дисплея установок". Існує чотири незалежних "Гарячих меню".

БОРТОВОЙ КОМПЬЮТЕР БК-21

Автомобильный бортовой компьютер БК-21 предназначен для оперативного контроля работы основных узлов автомобиля и устанавливается на:

Автомобили с инжекторным двигателем с диагностикой: *

подключение производится непосредственно к датчикам

* список автомобилей подключаемых по диагностическим протоколам

уточняйте в инструкции.

ОСОБЕННОСТИ БK-21

 • Устанавливается в любом удобном месте: на присосках на лобовое стекло, на торпеду, на потолок
 • Диагностическая колодка OBD II в комплекте, также есть переходник для других видов диагностических колодок
 • Выносной датчик температуры
 • Энергонезависимая память
 • Позволяет подключать датчик скорости с любым количеством импульсов на метр
 • Позволяет подключать и калибровать датчик уровня топлива
 • подключение к форсунке для отображения мгновенного расхода топлива.
 • Жидкокристаллический дисплей
 • Постоянно индицируются стрелочные часы
 • Русскоязычный интерфейс и удобная система навигации
 • Яркая многоцветная подсветка, имеющая несколько ступеней регулировки яркости
 • Обычный или инверсный дисплей
 • Быстрый вызов любимой функции “Горячей кнопкой”
 • Индикация выхода параметров за границы диапазона

ОСНОВНЫЕ РЕЖИМЫ

#1

Lvitalikv19

  Частый гость

  • Сообщений 31

  Возраст: 26

  • Регистрация: 24.01.2013
  • Имя: Віталій
  • Город: Долина
  • Авто: Opel Vectra B
  • Гос. номер: АТ8257ВН

  Опубликовано 12 Февраль 2013 - 08:22

  #2

  luav

   Авторитет

   бортовий компютер

   • Сообщений 4362

   Возраст: 34

   • Регистрация: 05.01.2008
   • Имя: Володимир
   • Город: Львів
   • Авто: Opel Omega B 2,0 16v 1998
   • Гос. номер: ВС5192АТ

   Бортовой компьютер Miltitronics VC731

   Описание:

   Описание отсутствует.

   Старые видео UA3USY бортовой компютер для мопеда

   Описание:

   2010 год примерно

   Оставьте комментарий!

   Комментарий будет опубликован после проверки

   Выберите человечка с поднятой рукой!

   При нажатии на картинку, Ваш комментарий будет добавлен.