Гальмівні Колодки

Гальмівна колодка

Гальмівна колодка (іноді черевик) - частина гальмівної системи і її основний робочий компонент. Саме гальмівна колодка створює гальмівне прискорення, за рахунок взаємодії з поверхнею катання колеса або гальмівного диска і перетворення сили натискання в гальмівний момент. Активно застосовуються на всіх видах колісного транспорту.

1. Застосування

Дерев'яна гальмівна колодка на кареті

Перші гальмівні колодки мали ручний привід і їх застосовували вже на каретах, де дерев'яні колодки притискалися до обода. Згодом нерідко ручний привід замінювали на черв'ячну передачу .

1.1. Гальмівні колодки на поїздах

Механізм гальмування карет незабаром перекочував на тільки що з'явився залізничний транспорт. На ньому також гальмівні колодки були спочатку дерев'яні, а гальмове натиснення забезпечувалося виключно за рахунок фізичної сили спеціальних працівників поїзда - тормозільщіков. Однак досить скоро на зміну фізичній силі людини прийшов стиснене повітря. Підвищення натискання на колодки призвело до їх підвищеного зносу і в цьому випадку дерево як матеріал вже не підходило. У результаті стали застосовувати гальмівні колодки з чавуну, а згодом і з композитів.

Найбільш поширені гальма, де колодки притискаються до обода колісної пари. однак при цьому, крім зносу самих колодок, відбувається знос поверхні кочення коліс, що веде до необхідності проведення дорогої обточування коліс. Тому часто намагаються застосувати електричне гальмування. тобто гальмування тяговими електродвигунами. при якому гальмівні колодки не беруть участь, що також дозволяє зменшувати витрату енергії за рахунок рекуперації. Проте відмовлятися від них повністю не можна, так як при малих швидкостях електричне гальмування вже не може дати необхідного гальмівного ефекту, до того ж не виключена ймовірність його виходу з ладу, і в цьому випадку йому на зміну повинен прийти механічний гальмо з колодками. В результаті іноді на залізничному транспорті застосовують дискові гальма. де колодки труться не про колеса, а про спеціальний гальмівний диск, розміщений на осі колісної пари. Такий гальмо застосовують на високошвидкісних поїздах. а також на вагонах трамвая .

Можна також відзначити магніторельсовий гальмо. де гальмівна колодка притискається до рельсу. а сила натискання утворюється за рахунок електромагнітного поля, створюваного розташованими на колодці індуктивними котушками. Такий гальмо теж поширений на високошвидкісних поїздах, трамваях, а також на промисловому залізничному транспорті.

1.2. Гальмівні колодки на автомобілях

1.3. Гальмівні колодки на мотоциклах

1.4. Гальмівні колодки на велосипедах

Велосипедні колодки сильно розрізняються залежно від конструкції гальма .

1.4.1. Дискове гальмо

Схожий по конструкції з дисковим гальмом автомобіля або мотоцикла. Як і на мотоциклах використовуються диски з чавуну або сталі.

1.4.2. Ободной гальмо

Колодки притискаються до обода колеса. Самі колодки складаються з безпосередньо прилягає до колеса гумової частини і металевого кріплення. Є колодки зі змінною гумовою вставкою. На робочій поверхні колодки робляться насічки для відводу води.

1.4.3. Барабанне гальмо

Гальмівний механізм знаходиться всередині втулки. При гальмуванні циліндричний гальмівний барабан, що складається з двох половин, розсувається, притискаючись до внутрішньої поверхні корпусу втулки.

2. Пристрій

Гальмівна колодка представляє із себе металеву пластинку, що є основою, на якій закріплена фрикційна накладка. Колодка з накладкою повторюють форму поверхні, до якої вони притискаються - диска (площина тертя пряма) або барабана (площину тертя дугоподібна). Закріплена накладка на основі заклепками або спеціальним клеєм. Крім того, на деяких автомобілях передбачена установка в колодці датчика її зносу.

До складу сучасної фрикційної накладки входять кераміка, спеціальні смоли, синтетичний каучук, органічні та мінеральні волокна, наповнювачі і модифікатори. Склад фрикційних матеріалів досить складний, і в кожної фірми-виробника гальмівних колодок він свій. Справа в тому, що при гальмуванні колодки дуже сильно нагріваються, часом до тисячі градусів. При цьому вони повинні впевнено переносити такі екстремальні температури, не руйнуватися і не втрачати при цьому своїх фрикційних властивостей.

Найголовніші вороги гальмівних колодок - перегрів, вода, масла й агресивні рідини (антифриз, гальмівна рідина). При недостатній ефективності гальмування або скрипі і вереск гальм, коли накладка стерта і гальмує одна металева основа, колодки необхідно замінити, причому міняються вони тільки парами.

3. Принцип дії

В основі роботи колодкових гальмівних механізмів лежить принцип перетворення енергії. В даному випадку кінетична енергія руху транспортного засобу перетвориться у теплову за рахунок активного тертя гальмівної колодки про гальмівний диск, барабан або колісну пару. При гальмуванні в гальмівному приводі створюється тиск повітря, гальмової рідини або натяг троса, яке передається на виконавчі механізми гальм - гальмівні циліндри або гальмівної кулак. Саме ці механізми і змушують притискатися гальмівну колодку до диска / барабану. При цьому, чим сильніше притиск колодки, тим більша створюється сила гальмування. При цьому, пара тертя колодка-диск (або колодка-барабан) нагрівається, вбираючи в себе кінетичну енергію рухомого транспортного засобу, і воно зупиняється.

КАТАЛОГ - Колодки гальмівні hEXEN

hEXEN пропонує широкий асортимент (більше 1000 видів) високоякісних гальмівних колодок для більшості легкових і вантажних автомобілів.

Головна і най важливіша ціль, яка переслідується hEXEN, полягає в забезпеченні безперечної якості і безпеки виробів при експлуатації. Тому сировина і складові елементи поставляються від перевірених сертифікованих виробників. Гальмівні колодки т.м. hEXEN піддаються строгому постійному контролю на всіх етапах виробничого процесу: починаючи із закупівлі сировини, закінчуючи пакуванням готових виробів.

В склад компанії входять науково-дослідні центри, які постійно працюють над удосконаленням фрикційних матеріалів. Для підтвердження рівня якості колодки піддаються численним випробуванням, із яких найбільш відповідальним є тести міцності фрикційного матеріалу, приклеювання до основи і перевірка на термонавантаженність.

Комплексні лабораторні дослідження охоплюють такі параметри як:

- коефіцієнт тертя

- опір удару

- стійкість матеріалу накладок на стиснення

- твердість

- збільшення товщини при впливові температури

- ефективність гальмування.

Гальмівні накладки і колодки тестуються при різних дорожніх і погодних умовах. Catalogue hEXEN Brake Pads (PDF in RAR) 11.6 MB

Сервис и ремонт автомобилей. Полезные советы.

Є ще одна причина противного скрипу колодок. Суть в тому, що на колодках є індикатор зносу, який виконаний у вигляді металевої пластини. При надмірному зносі така колодка з індикатором зносу, дана пластина стикається з гальмівним диском, в результаті чого з'являється вереск або скрип. Це сигналізує про негайну заміну колодок. Але даний скрип може проявитися і на нових колодках з індикатором зносу. Це може відбуватися через неякісне кріплення пластини, в результаті чого вона буде передчасно стикатися з диском і видавати неприємний звук.

Слід зазначити, що поява скрипу колодок завжди неприємно. Це викликає дискомфорт і неприязнь, але в більшості випадків це не дуже небезпечно. Щоб знайти причину даного явища, потрібно для початку повністю оглянути гальма на наявності сторонніх предметів, які могли туди потрапити. Також слід перевірити знос колодок, стан гальмівних поршнів, індикаторів зносу, напрямних і т.д. Можлива повна очистка, а також складання-розбирання може позбавити вас від неприємного скрипу колодок.

Але пам'ятайте, що причин свисту і скрипу колодок може бути безліч: від потрапляння в гальма дрібного камінця до несправності гальмівних циліндрів.

У нашому магазині Ви можете придбати гальмівні колодки, гальмівні диски, циліндри до автомобілів Fiat Ducato, Scudo, Doblo, Citroen Jumper, Jumpy, Berlingo, Peugeot Boxer, Expert, Partner, Renault Master, Trafic, Kangoo, Dacia Logan. Sandero, Opel Movano, Vivaro, Mercedes Vito, Sprinter, VW LT, VW T4, VW T5, Volkswagen Caddy.

Как заменить передние тормозные колодки ВАЗ. Сделай Сам!

Описание:

Показано как заменить передние тормозные колодки ВАЗ в домашних условиях.

Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Выберите человечка с поднятой рукой!

При нажатии на картинку, Ваш комментарий будет добавлен.