Інжектор

Як почистити інжектор

Як почистити інжектор

Підвищене споживання палива, нестабільні обороти холостого ходу і втрата потужності - вірні ознаки того, що пора задуматися, як почистити інжектор

Навесні мій Opel Astra (2,0 л, 1999 р. в, 92 тис. км) “захворів”. Він почав чхати і кашляти - на холостому ходу обороти стрибали з 500 до 1500, при розгоні з’явилися провали, та і “їсти” він став не 9 - 10 літрів, а всі 12. У гаражі діагноз поставили “на слух” - бруд у системі живлення, треба промивати. Озброївшись газетою “З рук в руки”, я сів надзвонювати по оголошеннях “Чистка інжектора”. Перше, що з’ясувалося: ця процедура означає промивку форсунок, які відповідають за дозування паливної суміші, що надходить у двигун.

Забиваються вони, як з’ясувалося з мудрих книжок, з цілком природній причині - якість вітчизняного бензину залишає бажати кращого. До його складу входять не тільки різноманітні домішки, що підвищують октанове число і знижують детонацію, але і звичайна вода, яка потрапляє в цистерни в процесі транспортування і численних переливань. Яка зовсім не є “хімічно чистої”. Вся ця гидота в кінцевому підсумку осідає на паливних магістралях автомобіля, паливної рампи й на форсунках.

Найпростіший і дешевий спосіб позбутися від домішок - купити в будь-якому магазині рідина для чищення інжектора. Вибір подібних засобів величезний, ціни коливаються від 80 до 200 рублів. Перед заправкою прямо на бензоколонці вміст флакончика треба вилити в бензобак, потім повністю “заліться” і їздити в звичайному режимі.

Дешево і сердито, але багато автовиробників не рекомендують користуватися такими рідинами - вони розчиняють не тільки бруд на форсунках, але заодно і “з’їдають” відкладення в бензопровід і бензобаку. У результаті бруд, що скупчилися на стінках і частково розчину, такими собі пластівцями починає подорож по всієї паливної магістралі. Добре, якщо вона осяде у фільтрі - але ж легко може піти і далі. У результаті доведеться міняти паливний електронасос високого тиску (близько $ 100), а то й самі форсунки. У моєму випадку - $ 280 за форсунки і $ 50 за установку.

Абсолютною панацеєю від усіх цих бід мені здалася чистка форсунок ультразвуком. Начебто все сучасно і високотехнологічно. В “вірменському сервісі” мені гарантували блискучі результати за скромні гроші - $ 60. Приїхавши у контору, я відразу потрапив в чергу. Переді мною виявився власник десятирічного Jeep Cherokee, з якого вже зняли ці самі форсунки - всі 8 штук - і принесли показувати господареві. Не знаю, який бензин він лив у свого монстра, але форсунки були схожі на препоганії свічки. На трьох з восьми голок не було видно зовсім, а на інших були якісь закоксовавшіеся нарости.

Форсунки поклали в ванночку і на півгодини опустили її в ультразвуковий апарат. Коли ж їх витягли, мені здалося, що форсунки там не чистили, а виплавили заново. З них злізла не тільки бруд, але навіть і заводська фарба. У результаті завівся позашляховик дуже легко, “з пів-обороту”, але працював як-то не так - господар все одно залишився незадоволений. Майстри швидко переконали власника, що от тепер йому слід зайнятися станом клапанів - їх-то ніхто не мив, звідси і нестабільна робота. Слава Богу, мою Astra “помити” тоді не встигли, не склалося з діагностикою. Тому що засунути їй в інтимні нетрі якесь пристрій під назвою “комп’ютер” відмовлялося видавати інформацію. Майстри сказали, що треба продзвонювали провід діагностики і запропонували перенести “затяжний ремонт” на інший день.

Але на другий день я поїхав на діагностику на фірмовий сервіс. Astra підключили до цього комп’ютера і одразу винесли такий вердикт - “чих і кашель” з оборотами на холостому ходу від форсунок не залежить, це проблема регулятора холостого ходу.

Форсунки справді забруднені, але не сильно - про це свідчать невеликий “жор” палива і “ледачий” розгін. Озброєний накопиченими вже знаннями я вирішив, по-перше, відмовитися від “самолікування” і не заливати ніякі рідини для промивання при заправці. Звільнилася в результаті хімреакцій суспензією можна остаточно забити всю паливну магістраль разом з форсунками. По-друге, і на “ультразвук” я вирішив не покладатися - навіщо? Адже випадок у мене не клінічний, і “каменів в нирках” у Astra швидше за все немає. Так що я зважився на запропонований на місці третій, “хімічний” спосіб промивки.

Відбувається це таким чином: до паливної рампи, не знімаючи її з автомобіля, підключають спеціальний пристрій - промивний стенд. Подача палива відключається, і автомобіль працює на холостому ходу, але вже не на бензині, а на спеціальному промивної суміші - сольвент. Такий спосіб, схоже, набагато ефективніше, але незначно дорожче в порівнянні з ультразвуком. Мені це обійшлося в $ 75, але деякі станції беруть за аналогічну послугу $ 50 - 60. Сподобався мені цей спосіб тим, що промили не тільки форсунки, але і паливна рампа і регулятор тиску, і всі 16 впускних клапанів.

Після процедури промивання я повернув ключ запалювання і … нічого не почув. Тобто двигун заробив, але тихо-тихо, як на новій машині. Пішоходи тепер з жахом виявляють у себе за спиною тихенько підкотився Astra. Та й розгін став впевненим і рівним. Як раніше.

ОСНОВНИЙ ВИСНОВОК:

Інжектор ПРОСТО НЕОБХІДНО періодично чистити. БРУД У СИСТЕМІ ПОДАЧІ ПАЛИВА може призвести до серйозних і “дорогим” захворювання - НАПРИКЛАД, до відмови КАТАЛІЗАТОРА і лямбда-зонд.

- Для нових машин з незначним пробігом або з вже промитим форсунками цілком підійдуть промивні рідини. Використовувати їх в умовах нашої дійсності треба кожні 4-5 тис. км. Тільки після цієї “гомеопатії” обов’язково потрібно міняти паливний фільтр.

- Перед тим як зважитися на серйозну чистку інжектора, бажано пройти діагностику на “фірмовому” сервісі.

- При пробігу близько 100 тис. км. корисніше буде виробити спільну промивку “з підключенням”. Очистяться не тільки самі форсунки, а й уся паливна система.

- Для машин з пробігом 150 - 200 тис. км більше підійде ультразвук, оскільки до такого пробігу на форсунках осідає бруд, вони закоксовиваются і часто взагалі “затикаються” - тут вже ніякий хімією не обійдешся.

Запись опубликована 15.06.2010 в 19:31 и находется в категории Ремонт ВАЗ. Вы можете читать комментарии, используя RSS -ленту. Обсуждение и трекбек закрыты.

Клубні зустрічі | Правила | Клубна карта

Відповідь: Інжектор - акрбюрато

Інжекторні двигуни більш оптимізовано споживають паливо, тому мають більшу потужність і менший розхід.

Карбюратор ляє бензину в двигун рівними порціями, як його накрутили, так і пшикає.

Відповідь: Інжектор - акрбюрато

КАРБЮРАТОР

від бензонасоса під певним тиском іде бензин в карбюратор, в карбюраторі зарахунок нехитрих механізмів відбувається змішування бензини з повітрям (повітря попадає через фільтр) яке утворює правильну суміш яка попадає через дросельну заслонку (її відкривання регулюється педаллю газу) і через клапани в циліндри. все просто але малоефективно і неекономічно.

по суті через клапани в циліндри іде тільки повітря, і дроссельна заслонка регулює подачу повітря - а за подачу бензи відповідають кілька датчиків - повітромір, лямбда зонд, потенціометр дросселя. а в кожному циліндрі є своя форсунка яка розпилює бензу відповідно до того скільки повітря попадає в колектор.

взагалі ДВЗ спочатку планувався як інжекторний зразу але оскільки тоді не було ше тих технологій шоб запустити інжектор в серію, то чисто з економічних міркувань придумали карб. перший інжекторний автомобіль був мерседес срібна стріла з такими дверима шо вверх піднімались.

Інжектор – як запобігти забрудненню?

У цій публікації на нашому сайті injector.kiev.ua я розповім Вам про те, що таке інжектор або форсунка, та якими методами слід запобігати забрудненню інжекторів під час постійної експлуатації автомобіля.

Що таке інжектор або форсунка?

Інжектор або форсунка – це механічна система розпилення бензину. Інжектори, які використовуються у двигунах внутрішнього згорання, розпилюють бензин у вигляді дрібного аерозоля під високим тиском. Основними деталями, з яких складається форсунка, являються - корпус, соленоїд та обмотка.

Який принцип роботи інжектора?

інжектор Принцип роботи форсунки полягає у тому, що при появі напруги у контурі обмотки, відбувається втягування осердя інжектора – соленоїда, завдяки чому, відкривається отвір, через який відбувається розпилення пального і перетворення його у повітряно-крапельну суміш.

У попередній статті «Що краще – чистка або заміна паливного інжектора? » ми згадували про деякі основні методи очищення форсунок без демонтажу двигуна (спеціальними рідинами), так і з демонтажем двигуна. Після тривалого пробігу автомобіля у 25 – 30 тис. км необхідне очищення з демонтажем, оскільки м’яка очистка рідинами не в змозі вимити тверді відкладення.

Дуже часто автовласники намагаються прочистити інжектори шляхом «м’якої» промивки без демонтажу, після тривалого пробігу, наприклад, більше 100 тис. км. У такому випадку, рідина для промивки змиває усі м’які відкладення і може відірвати відносно великі фрагменти твердих відкладень. Ці тверді часточки можуть застрягати у вузьких місцях форсунки, там де відбувається вихід пального. В результаті виходить, що двигун працював набагато краще до промивання, ніж після нього. Щоб запобігти подібного результату, необхідно або часто робити м’яке промивання інжектора, або після тривалого пробігу застосовувати чистку інжектора ультразвуком.

Варто зауважити, що «провали» холостого ходу можуть виникати не тільки з причин забруднення форсунок, але і несправності електрочастини автомобілю, як і забруднені системи холостого ходу у вигляді дросельної заслонки автомобіля. Тому, варто провести перевірку цих систем перед очищенням інжекторів.

Рекомендуємо кожного разу, після очищення форсунок проводити заміну паливного фільтра.

Як попередити забруднення форсунок?

Наші послуги по діагностиці авто

інжектор

Основна наша спеціалізація - це діагностика несправностей двигунів, оснащених системою упорскування палива. Для цього в нас є все необхідне обладнання й самий головне - грамотні фахівці, що пройшли профільне навчання. Аналогічних сервісів практично немає в Києві, а якість послуг звичайних діагностів залишає бажати кращого. Тому ми вирішили заповнити цю нішу.

Наш сервіс буде корисний власникам сучасних автомобілів, а також особливо тим, хто збирається купити старий автомобіль. Адже не для кого не секрет, що досить великий сегмент на вторинному ринку автомобілів це “проблемні” машини, які власник не хоче ремонтувати, завуалювавши на короткий час (достатнє для продажу) несправність.

Повна діагностика двигуна містить у собі діагностику системи запалювання,

діагностику системи паливоподачі, діагностику механічного зношування й ушкоджень за допомогою ендоскопіі, виміру розрідження у впускному колекторі, перевірки витоків у надпоршневому просторі

Діагностика системи запалювання виробляється за допомогою мотортестера, високовольтних розрядників, тестера свіч запалювання

Діагностика системи паливоподачі

Вимір тиску в паливній рейці - за допомогою його можна визначити несправність регулятора тиску палива або бензонасоса

Рівномірність розпилення й рівномірність продуктивності форсунок виробляється на спеціальному стенді

Вимір розрідження у впускному колекторі - вакуум у впускному колекторі один із самих головних показників, по цьому показнику можна судити про багатьох механічних несправностях двигуна

Детектор витоків у надпоршневому просторі – дозволяє найбільше точно оцінити механічне зношування циліндро-поршневої групи. У циліндр накачується повітря компресором, тиск виміряється одним манометром, а другий показує витоку.

Плавание оборотов двигателя на холостом ходу

Описание:

...О том, как решить проблему плавания оборотов двигателя на холостом ходу рассказывает Наиль Порошин...

Инжектор. Самодиагностика. Самообслуживание. Ремонт.

Описание:

Описание отсутствует.

Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Выберите человечка с поднятой рукой!

При нажатии на картинку, Ваш комментарий будет добавлен.